x Liidu Kommunistlik partei 3 – sotsialismilt kommunismile!

sotskommunism
§29 – Sotsialismi ümberkasvatamine kommunismiks!

 

Kommunismi kõrgemasse faasi ülemineku iseärasused

Sotsialistliku ülesehitustöö plaane välja töötades kirjutas Vladimir Illits Lenin: “…püüdes sotsialismi poole oleme veendunud, et ta areneb kommunismiks…”
Sotsialism on kommunismi esimene faas ning muidugi pole ühe ja sama tootmisviisi kahe faasi vahel kõrget müüri. Kuid üleminek kõrgemasse faasi ei saa toimuda ühekorraga, mingi järsu pöörde teel: oleks naiivne arvata, et kunagi tulevikus läheme õhtul magama sotsialismi ajal ja järgmisel hommikul ärkame juba kommunismi ajal. See üleminek kujutab endast küllaltki pikaajalist protsessi. Kommunism kasvab sotsialismist välja järkjärguliselt. Seepärast ei ole kommunismi loomiseks vaja kõike maha lõhkuda ega alustada ehitamist otsast peale, vaid on tarvis arendada, täiustada, ja kus vaja, reorganiseerida sotsialistliku tootmise alust ja sotsialismi ühiskondlikke suhteid.
Meie Suur Eelis on selles, et üleminek sotsialismilt kommunismile ei nõua kogu ühiskondliku elu korralduses põhjalikku murrangut. Sotsialism on ju kommunismile viljakaks pinnaseks. Sotsialistliku revolutsiooni võidust alates tekivad ühiskonnas kommunismi võrsed, mis pidevalt kasvavad. Meie ülesanne on arendada kõike kommunistlikku(seda on aga ühiskonna kõigil elualadel) kuni kommunismi täieliku võiduni.
Marx ja Lenin nimetasid sotsialismi “ebaküpseks kommunismiks”. Kuidas võib aga saavutada küpsuse? Selleks on vaid üks tee: kasvamine, arenemine.
Kasvades otseselt välja sotsialismist, ületab kommunism selle igas suhtes. Kvalitatiivsed muutused toimuvad nii majanduses, ühiskondlikes suhetes kui ka inimeste teadvuses ja psühholoogias. Kuid see kvalitatiivne pööre toimub järkjärguliselt, sotsialistliku majanduse ning ühiskondlike suhete arenemise ja täiustumise teel, rahvahulkade kommunistliku teadlikkuse kasvu teel.
Järkjärgulisus ei tähenda mingile juhul aeglust. Vastupidi – mida lähemale jõuame kommunismile, seda kiiremini hakkame edasi liikuma: kommunismi ehitamise tempo hakkab järjest kiirenema.
Sotsialismi ümberkasvatamine kommunismiks on objektiivne, seaduspärane protsess. Seepärast on kommunistliku ühiskonna ehitamises vaja rangeimat järjekindlust: ei tohi ette rutata ega ka maha jääda ühtede või teiste vajalikuks muutunud ümberkujunduste ellurakendamisega. Lenin õpetas meid, et poliitikas tuleb olla realist. Osates pilku heita tulevikku, ei tohi me unustada tegelikkust, vaid peame alati arvesse võtma reaalset olukorda – sellise realismi eeskuju poliitikas näitab meie Partei.
Sotsialismi kommunismiks ümberkasvatamise järkjärgulisus ja pidevus ei tähenda, et see toimuks isevoolu teed. Ei. Kommunismi ehitamine nõuab ühiskonna ees seisvate ülesannete aktiivset, loovat lahendamist. Kommunism ehitatakse üles meie maa töötajate teadliku, sihikindla tegevusega Kommunistlik Partei juhtimisel.
Raskusi ületades teevad rahvas ja Partei uusi, silmnähtavaid edusamme kommunismi ehitamises!

 

MOTT

6 comments

  1. … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: xn--plised-pxa.ee/300-000/2018/07/30/x-liidu-kommunistlik-partei-3-sotsialismilt-kommunismile/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Information on that Topic: xn--plised-pxa.ee/300-000/2018/07/30/x-liidu-kommunistlik-partei-3-sotsialismilt-kommunismile/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: xn--plised-pxa.ee/300-000/2018/07/30/x-liidu-kommunistlik-partei-3-sotsialismilt-kommunismile/ […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Captcha loading...